LUMATE-tiedekesäleirien osallistujat on nyt valittu!

Tiedekesäleirit jatkoivat suurta suosiotaan tänäkin vuonna ja ilmoittautuneita oli enemmän kuin leiripaikkoja. Osallistujat leireille on arvottu, onni suosi seuraavia lapsia ja nuoria:

5.-9.6.2017 (vk 23)

Esikoulun ja 1.-2. luokan päättäneet

Aapo Rosendahl

Aura Blom

Bruno Kallio

Eero Parviainen

Elizaveta Kerova

Emmi Honkala

Enni Koivumäki

Heppu Kaitamäki

Hilla Keskinen

Loviisa Mounier

Mimmi Mäkinen

Nicolas Kiviniemi

Rambod Azad

Reino Hankala

Silvia Lankinen

Sofia O’Gorman

Teresa Jokinen

Valtteri Ikonen

Venla Mattanen

Vilho Åkerman

 

3.-6.luokan päättäneet

Aarni Auer

Andrei Purm

Dan Dumitrescu

Eetu Kuusipalo

Frans Ristilä

Iliad Sioofy Khojine

Into Karppi

Lauri Patjas

Magnus Baldwin

Margus Purm

Miika Seppä

Miro Selin

Miro Vuorio

Patrik Isoviita

Reima Luttinen

Romy Rutanen

Salla Valio

Stella Nevala

Tessa Peltoniemi

sekä 1 leiriläinen, jonka nimeä ei julkaista

 

7.- 8. luokan päättäneet

Aaron Syrjä

Alpo Pitkänen

Ilpo Skogster

Jeremias Syrjä

Jovena Penol

Key Penol

Kristian Hietanen

Leo Mäki

Linnea Nevala

Mikael Huhtanen

Saara Granlund

Siiri Syrjänen

Siriyakorn Kanket

Toivo Mäkelä

Viktor Vesalainen

sekä 5 leiriläistä, joiden nimiä ei julkaista

 

12.- 16.6.2017 (vk 24)

Esikoulun ja 1.-2.luokan päättäneet

Eetu Virta

Elias Myllylä

Hariharan Vijayaraj

Heta Hiironniemi

Jasmin Koroma

Jimi Bremer

Lilia Mäntylä

Matias Nisso

Matilda Pulakka

Meea Mattila

Nibo Korkiakoski

Nikolas Vänskä

Oiva Pääaho

Otso Tengvall

Pessi Laajamäki

Rasmus Moilanen

Valtteri Siven

Zoha Qasemi

sekä 2 leiriläistä, joiden nimiä ei julkaista

 

3.-6.luokan päättäneet

Aapo Raunio

Anna Herrala

Eeli Veneskoski

Eelis Salo

Elmo Oikarinen

Kimi Gustave

Laawie Haruna

Leevi Heikkinen

Lotta Heikkinen

Maxim Krainikov

Oskari Virta

Paavo Kuoppala

Pieta Pelkonen

Pyry Nokkonen

Saana Törmänen

Sisu Kolkka

Sulo Numminen

Veeti Kuusipalo

sekä 2 leiriläistä, joiden nimiä ei julkaista